Uudised

For latest updates:

Jälgi meid Twitteris
VIDEO: Kolme mere algatuse parlamendifoorum keskendus ühendamisprojektidele
Eesti eestvedamisel täna videosilla vahendusel toimunud esimese Kolme mere algatuse parlamentaarse foorumi arutelud keskendusid infrastruktuuri rahastamisele ja erakapitali kaasamisele.
Urmas Reinsalu: Kolme mere algatus – mis, milleks ja kellele?
Lühidalt öeldes on kolme mere algatuse liikmete ühiseks huviks uued investeeringud taristusse, majanduskasv ning energiajulgeolek.
President Kaljulaid: digilahendused ja tark ühenduvus annavad kolme mere majandustele uut hoogu
President Kaljulaidi sõnul tõi Eesti tänase virtuaalse Kolme mere tippkohtumise keskmesse targa ühenduvuse, mis aitab leida viise taristut tõhusamalt kasutada.
Täna toimub Tallinnas kolme mere tippkohtumine
Täna toimub Tallinnas Eesti korraldatud virtuaalne kolme mere tippkohtumine, kus osalevad üle veebi mitmed Ida- ja Kesk-Euroopa riigipead ning Ameerika Ühendriikide riigisekretär Mike Pompeo.
Virtuaalne tippkohtumine toob esmaspäeval kokku riigijuhid nii Euroopast kui Ameerikast
19. oktoobril korraldab Eesti virtuaalse kolme mere tippkohtumise, kus osalevad üle veebi mitmed Ida- ja Kesk-Euroopa riigipead, Saksamaa liidupresident Frank-Walter Steinmeier ning Ameerika Ühendriikide riigisekretär Mike Pompeo. Tallinnasse tulevad selleks puhuks kohale Poola president Andrzej Duda ja Bulgaaria president Rumen Radev.
Kolme mere riikide taristuinvesteeringute puudujääk võrreldes Lääne-Euroopaga ligi 1,15 triljonit eurot
19. oktoobril Tallinnas toimuva virtuaalse Kolme mere tippkohtumise eel avaldas IMF Kolme mere riike puudutava uuringu, mille järgi on piirkonna taristuinvesteeringute puudujääk võrreldes Lääne-Euroopaga ligi 1,15 triljonit eurot.
Jõustus Eesti liitumine Kolme mere investeerimisfondiga
Kolme Mere investeerimisfondi juhatus kinnitas eile Eesti liitumise fondi tuumikinvestorite ringiga.
Kolme mere fotokonkursi parimad teada
Fotokonkursi eesmärgiks oli lahti mõtestada viise, kuidas taristu meid kõiki mõjutab.
Kolme mere tippkohtumine oktoobris toimub virtuaalselt
19. oktoobril toimub Tallinnast esimene Kolme mere virtuaalne tippkohtumine, mille avab riigipeade debatt koostööplatvormi edasise rolli üle. Lisaks annavad kohtumisele kaalu ettekanded ja arutelud rahvusvaheliste taristuprojektide rahastamisest ning pakutakse välja lahendusi energia ja transpordisektori digitaliseerimiseks.
Reinsalu: esimesel Kolme mere välisministrite kohtumisel astuti ajalooline samm algatuse edasi viimiseks
Täna toimus Eesti eestvedamisel esimene Kolme mere regiooni välisministrite videokohtumine, kus arutati osalevate riikide valitsustasandite kaasamist koostööplatvormi eesmärkide saavutamisse.
Eesti liitub Kolme mere investeerimisfondiga
Valitsus kiitis täna heaks Eesti liitumise Kolme mere investeerimisfondiga, mis laiendab Eesti ettevõtete võimalusi saada rahastust suurtele piiriülestele infrastruktuuriprojektidele. Eesti osalus fondis on kuni 20 miljonit eurot.
Tegevust alustas Kolme mere sekretariaat
Eestis loodi Kolme mere sekretariaat, et tagada järgmise tippkohtumise ja ärifoorumi ladus korraldus ning Kolme mere algatuse koordineerimine laiemalt. 12 Euroopa Liidu liikmesriigi koostööd edendav algatus on kiires arengus ning selle majanduslik ja poliitiline tähtsus tõusuteel. Seetõttu oli õige aeg ka tegevust koordineeriva üksuse loomiseks.
Kolme mere tippkohtumine lükkub koroonaviiruse tõttu sügisesse
Juunis Eestis toimuma pidanud Kolme mere tippkohtumine ja ärifoorum lükkuvad seoses koroonaviiruse levikuga edasi ning toimuvad 19.–20. oktoobril 2020. Sündmus toob Eestisse riigipead, äriliidrid ning tippametnikud nii Euroopast kui ka Ameerikast.
President Kaljulaid arutas Ameerika Ühendriikide julgeolekunõunikuga kahe riigi koostööd
President Kersti Kaljulaid, kes on sel nädalal töövisiidil Ameerika Ühendriikides, kohtus eile hilisõhtul Valges Majas sealse riikliku julgeolekunõuniku Robert O’Brieniga, kellega arutas Eesti ja Ameerika koostööd julgeolekuvaldkonnas ning Kolme mere algatuse geopoliitilist konteksti.
President Kaljulaid kohtus USA rahandusministri ja IMFi juhiga
Ameerika Ühendriikides töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid kohtus eile Washingtonis Ühendriikide rahandusministri Steven Mnuchini ja Rahvusvahelise Valuutafondi juhi Kristalina Georgievaga.
President Kaljulaid Münchenis: Eesti soovib muuta Kolme mere Algatuse praktilisemaks
„Eesti eesmärgiks on lisada sel suvel toimuvale Kolme mere tippkohtumisele praktilisemaid aspekte, sealhulgas ka arutatada täpsemalt läbi uue Kolme mere algatuse fondi eesmärgid ja rahastusmudel.“