Eesti aja järgi eile hilisõhtul toimunud arutelu rahandusminister Mnuchiniga keskendus kolmele teemale – Venemaa-vastane sanktsioonipoliitika, rahapesuvastane võitlus ning juunikuus Tallinnas toimuv Kolme mere tippkohtumine ja ärifoorum.

President Kaljulaid tutvustas minister Mnuchinile Eesti plaane seoses juuni keskel Tallinnas toimuva Kolme mere tippkohtumise ja ärifoorumiga.

Samuti hilisõhtul toimunud kohtumisel Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juhi Kristalina Georgievaga arutati maailma majanduse hetkeolukorda ning suundumusi, mis seda lähitulevikus enim mõjutavad. „Kliimakriis ja selle vastane võitlus on üks sellistest, mis võib ohustada nii maailma finantsstabiilsust, aga pakkuda ka uusi võimalusi, kui me oleme nutikad ning suudame uutest tehnoloogiatest kasu lõigata,“ sõnas riigipea pärast kohtumist.

Kolme mere algatus oli teiseks peateemaks ka sel kohtumisel ning riigipea rõhutas pärast kohtumist, et suurte väljakutsete – ja Kolme mere riikide aastakümnetega välja kujunenud puudujääk taristuinvesteeringutes seda kindlasti on – vastu võitlemisel saab üheskoos tegutsedes olla märksa edukam kui ükshaaval. President Kaljulaid andis Georgievale üle ka ametliku kutse osaleda juunikuus Tallinnas toimuval tippkohtumisel.